Wykorzystaj swój talent [link]

Godzina Otwarta

Serdecznie zapraszamy Rodziców na Godzinę Otwartą, która odbędzie się
10 kwietnia 2019 r.,  w godz. 18.00-19.00.
Godzina Otwarta dotyczy Rodziców uczniów uczęszczających do SP nr 360

Klasa I z rozszerzonym programem edukacji muzycznej
[informacje dodatkowe]

7 marca zakończył się I etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I.

Program „Twoje dane – twoja sprawa…” kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

W tym miejscu będziemy prezentowali informacje dotyczące realizacji Programu.

Koordynator programu
Anna Lewandowska

TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA

1. List z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych [link]
  2. Rysujemy awatar, czyli o ochronie wizerunku w klasie 3a [link]
  3. Praca z warstwami obrazu i z danymi osobowymi [link]
  4. Premiera filmu [link]
  5. Szkolny projekt: Udany Oficjalny Debiut Oryginalny
    [harmonogram działań]
    a) Konkurs literacki „Pewnego dnia w Danolandii…” [link]

b) Konkurs artystyczno-muzyczny „Dane zaśpiewane” [link]

c) Konkurs plastyczny „Logo – ważna sprawa” [link]

d) Konkurs informatyczny „Zakodowane dane” [link]

e) Konkurs „Dane osobowe OPEN” [link]

6. O ochronie wizerunku [link]

W ramach Programu TDTS dodatkowo realizowany jest II Ogólnopolski Program Sprawnościowy UODO. Realizują go chętni uczniowie zdobywając sprawności na MŁODEGO INSPEKTORA UODO m.in.:

• STRAŻNIK PRAWA
  • WYDAWCA – PUBLIKATOR
  • FOTOREPORTER – ZDOBYWCA
  • KRONIKARZ – WYDAWCA
  • RZECZNIK – ZNAWCA
  • ORGANIZATOR ZWIADOWCA
  • SPECJALISTA – ZNAWCA

Jeżeli grupa wywiąże się ze wszystkich zadań szkoła zdobywa tytuł Znawcy RODO, a najaktywniejszy uczeń tytuł Młodego Inspektora RODO. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny – uczennice klasy 5a!

• Zaczynamy działać 🙂 (listopad)
    Po małych zmianach w składzie uczniów realizujących Program Sprawnościowy ostatecznie chęć pracy  (tak, tak, takie rzeczy tylko w naszej szkole :)) zgłosiły uczennice klasy 5a: Lenka Jonkisz, Jagoda Kupisz, Asia Minor, Zosia Polak, Wiktoria Polkowska i Maja Słowik. Drużyna, która rozpoczyna swoją przygodę z Programem Sprawnościowym wybrała dla siebie nazwę – Strażniczki Prawa. Program działania też już prawie opracowany!

• Mamy logo 🙂 (grudzień)
    Okazało się, że nie opracowanie loga, a jego wybór stał się dla drużyny dużym wyzwaniem. Ostatecznie przygotowane zostały cztery pomysły, wszystkie bardzo interesujące więc drużyna zdecydowała się na mały kompromis. Wkrótce wersja elektroniczna, a dzisiaj prezentujemy zdjęcia z obrad drużyny Strażniczek Prawa!
  • Opowiadamy o Programie Sprawnościowym [film] (styczeń)
  • O danych osobowych – gazetka z okazji DODO (styczeń)
    W planach nasza gazetka miała znajdować się na korytarzu. Ostatecznie przygotowałyśmy ja w sali informatycznej – w końcu wszyscy uczniowie, przynajmniej raz w tygodniu są w sali J138 🙂

• Zakochane dane 🙂 Przygotowujemy dane zakodowane (luty)
    Walentynki powinny być każdego dnia (i nie tylko dlatego, że naszym Strażniczkom Prawa jest do twarzy w kolorze czerwonym 🙂 ) Walentynki stały się inspiracją dla zadania, które ma zwracać uwagę na to, że również o ochronie danych osobowych i prywatności powinniśmy pamiętać każdego dnia.
  • Projektujemy zakładki (luty)
    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada dopiero 23 kwietnia, ale nasze Strażniczki już projektują zakładki do książek, chcemy, żeby trafiły do bibliotek w naszej dzielnicy 🙂 .  Są naprawdę bardzo pomysłowe!