Plan obowiązuje od
27.01.2020 r.

Zimna w Mieście 2020

#TwojedaneTwojasprawa

Program „Twoje dane – Twoja spraw” kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

• W tym miejscu będziemy prezentowali informacje dotyczące realizacji Programu.
  • Do kontynuacji w kolejnym roku szkolnym programu TDTS oprócz przekonania jak ważna jest edukacja najmłodszych w tym zakresie zachęcił nas również ubiegłoroczny sukces. Jesteśmy przekonani, że przed nami jeszcze wiele ciekawych inicjatyw! [link]
  • O innowacyjnym projekcie NASZE WYBORY można było przeczytać m.in. na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych [link]

Koordynator programu
Anna Lewandowska

1. Tablica na naszym korytarzu jest już przygotowana na DODO 🙂

2. O wizerunku… tym razem bez retuszu – debata.

3. Edytor tekstu: Uczniowie klas V w ramach lekcji informatyki uczą się tworzenia tabel, a ich ciekawym przykładem mogą być krzyżówki. Na lekcjach poznajemy wiele haseł, które wiążą się z internetem, danymi osobowymi, prywatnością itd. Następnie wykorzystujemy je w naszych krzyżówkach.

Zdjęcie 1 z 6

4. Grafika komputerowa: Uczniowie klas VI i VII zgłębiają tajniki grafiki… komputerowej. Ich zadaniem jest przygotowanie fotomontażu związanego oczywiście z DODO :).

5. Ile danych osobowych i ile informacji o nas samych pozostawiamy w internecie zależy od nas. I nigdy nie mamy pewności jak te informacje zostaną wykorzystane przez inne osoby… Uczniowie klasy VII zapoznali się z pewnym eksperymentem Amazing mind reader reveals his ‚gift’ oraz z historią pewnej wywiadówki :). Bądźmy czujni.

6. „Na zawsze” – uczniowie klasy VIII poznali historię Julki. Internet pamięta…

1. Prowadzimy szkolenie dla koordynatorów Programu TDTS [link]
  2. Na tablicy informacyjnej znalazły się dwa plakaty: informacja o przystąpieniu do Programu „Twoje dane-Twoja sprawa” oraz praca przygotowana przez Julię Wolak, jeszcze w ubiegłym roku szkolnym 🙂

3. Trzęsienie danych – czyli klasa 5d gra w dane  [link]