Wykorzystaj swój talent [link]

Godzina Otwarta

Serdecznie zapraszamy Rodziców na Godzinę Otwartą, która odbędzie się
10 kwietnia 2019 r.,  w godz. 18.00-19.00.
Godzina Otwarta dotyczy Rodziców uczniów uczęszczających do SP nr 360

Klasa I z rozszerzonym programem edukacji muzycznej
[informacje dodatkowe]

7 marca zakończył się I etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 1a

wraz z wychowawcą,

p. Dorotą Murawińską uczestniczą  w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci

p.t. „Klimatyczna klasa”.

„Klimatyczna klasa” to projekt, który pomaga kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerza ich wiedzę przyrodniczą dotyczącą ochrony klimatu.  W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyli w wyjątkowych, pełnych obserwacji i doświadczeń lekcjach przyrody. Będą szukali odpowiedzi na pytania: Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste?? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? Sprawdzą też, czy porosty występują w najbliższej okolicy i stworzą małą fabrykę tlenu w swojej klasie! Uczniowie, uczestnicząc w cyklu lekcji, będą prowadzić obserwacje przyrodnicze, dowiedzą się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Na ostatniej lekcji będą pracować kreatywnie. Ze zgromadzonych odpadów stworzą zupełnie nowe przedmioty. Dzięki wyobraźni dzieci zużyte przedmioty zyskają „nowe życie”. Do przygotowanych prac, uczniowie dołączą propozycje działań sprzyjające ochronie klimatu i przekażą je dorosłym (np. dyrekcji szkoły, burmistrzowi miasta, przedstawicielom różnych instytucji i organizacji w lokalnych środowiskach). W ten sposób rozpowszechnią ważne postulaty w swoim najbliższym otoczeniu.

Po zrealizowaniu cyklu lekcji  wezmą udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest spotkanie klasy z naukowcem na uczelni wyższej.

Uczniowie klasy 1a są studentami Uniwersytetu Dzieci. Otrzymali indeksy, jak przystało na studentów. Będą w nich odnotowywali swój udział w kolejnych zajęciach.

Na zdjęciu studenci Uniwersytetu Dzieci z 1a.

Realizacja zadań

1. Kolejne spotkanie na Uniwersytecie Dzieci – styczeń 2019 [link]