Plan obowiązuje od
27.01.2020 r.

Zimna w Mieście 2020

Klasa 6b realizuje innowacyjny Program Edukacji Kulturalnej.
Uczniowie realizują rozszerzony program języka polskiego, autorem innowacji jest Klaudia Gontarska – nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni klasy 6b.
Rozwijanie talentów wśród uczniów oraz kształtowanie osobowości to podstawowe założenia edukacji.
Ważnym aspektem jest również wyrobienie wśród młodzieży umiejętności świadomego i odpowiedzialnego operowania słowem mówionym i pisanym.
Działania praktyczne, uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska, regionu oraz odkrywanie swoich zdolności w dziedzinie teatru to najważniejsze elementy programu w tym roku szkolnym.
Uczniowie wyjeżdżają na warsztaty teatralne, obecnie szkoła nawiązała współpracę z Teatrem Syrena oraz Teatrem Powszechnym, w których młodzież odbywa cykliczne zajęcia, prowadzone przez aktorów.
Oprócz ćwiczeń aktorskich młodzi ludzie jeżdżą na spektakle teatralne, wyrabiając w sobie wrażliwość na sztukę i piękno literatury.
W Teatrze Capitol obejrzeli inscenizację „FRENDS”, a w Teatrze Kamienica adaptację teatralną na podstawie komiksów H. J. Chmielewskiego „Tytus, Romek i Atomek”.
W grudniu obejrzą sztukę „MEDIUM” w Teatrze Kwadrat.
Innowacyjne lekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi, wszyscy uczniowie chętnie wykonują powierzone zadania, profesjonalnie podchodzą do ćwiczeń oraz działań. Biorą udział w konkursach literackich, recytatorskich i dziennikarskich.
Obecnie klasa pracuje nad inscenizacją z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Gratulujemy wrażliwości na piękno oraz życzymy powodzenia i wielu sukcesów!!!

Teatr Powszechny – warsztaty

Teatr Kamienica – adaptację na podstawie komiksów H. J. Chmielewskiego „Tytus, Romek i Atomek”

Teatr Syrena – warsztaty

Mam Talent – XI