Plan lekcji nauczanie zdalne
obowiązujący od 27.04.2020 r.

W nauczaniu zdalnym
korzystamy z aplikacji:
Kontakt z administratorem:
admin@spnr360.onmicrosoft.com

Lato w Mieście 2020

Informacje dla uczniów klas ósmych
związane z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

Od 15 czerwca br.  został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę pod adresem: https://warszawa.edu.com.pl

Na stronach Biura Edukacji zostały zamieszczone następujące komunikaty:

• Jak wypełnić i złożyć wniosek,
  • Liczba szkół do wyboru w postępowaniu rekrutacyjnym,
  • Wnioski – oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe, wstępne, sportowe, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego i ze sprawdzianami uzdolnień kierunkowych,
  • Wykaz przedstawicieli Wydziałów Oświaty i Wychowania dla dzielnic m.st. Warszawy, którzy udzielają informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

Jednocześnie przypominamy, że ze względu na panującą w kraju pandemię koronawirusa rekomendujemy składanie wniosków drogą elektroniczną:

• w formie skanów za pośrednictwem poczty elektronicznej (adresy e-mail znajdują się na stronach internetowych szkół),
  • w formie wniosku elektronicznego, podpisanego przez rodzica profilem zaufanym, bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru. W celu złożenia wniosku w systemie rodzice powinni podpisać wniosek profilem zaufanym, a następnie kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.

W związku z brakiem możliwości uczestniczenia w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych, Wychowawcy klas ósmych będą przekazywali bezpośrednio uczniom informacje o organizowanych np. Dniach Otwartych Online oraz ofercie, która zostanie przesłana bezpośrednio na adres szkoły.  W ten sposób będziemy wspierać szkoły ponadpodstawowe i umożliwimy dotarcie z ofertą do naszych uczniów.

Dodatkowo na stronie internetowej https://wyszukiwarka.spw.edu.pl została udostępniona wyszukiwarka szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m. st. Warszawę – rok szkolny 2020/2021.
Wyszukiwarka umożliwia znalezienie szkół zgodnie z preferencjami uczniów. Kandydat może wybrać:

• typ szkoły,
  • dzielnicę,
  • typ oddziałów,
  • preferowane języki,
  • przedmioty rozszerzone,
  • przedmioty punktowane.

Dodatkowo ma możliwość wyboru oddziałów:

• integracyjnych,
  • dwujęzycznych, międzynarodowych,
  • sportowych i mistrzostwa sportowego.

Prezentacja dla rodziców [link

Harmonogram rekrutacji

Zgodnie z §1 pkt 2 Rozporządzenia MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 657), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych będzie przeprowadzane w terminach określonych przez ministra do spraw oświaty i wychowania.

/Odwołane/

W dniach 11 i 12 marca Urząd m.st. Warszawy organizuje w Pałacu Kultury i Nauki wydarzenie pod nazwą „Giełda zawodów. Dobrze wybrane” 👍. Jego celem jest zapoznanie uczniów klas ósmych szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli z ofertą warszawskich techników i szkół branżowych I stopnia.

• Rekrutacja elektroniczna [link]

• Wykaz konkursów i olimpiad [link]

• Doradztwo zawodowe [link]
    Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z przygotowaną prezentacją: [link]