Plan lekcji – II półrocze

Plan obowiązuje od
24.02.2020 r.
[link]

Stypendium motywacyjne

Kryteria uzyskania stypendium motywacyjnego (za wyniki w nauce)
Zachowanie wzorowe oraz

Klasy IV-VI
Średnia ocen 5,30 i wyżej
Klasy VII – VIII
Średnia ocen 5,00 i wyżej

Media społecznościowe

Akcje


Zimna w Mieście 2020
[link]

Konkursy

Wykorzystaj swój talent
[link]

Karta Rowerowa

Karta rowerowa
[informacje]

Konkurs dla uczniów szkół województwa mazowieckiego


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, miłośników sztuki filmowej oraz zespoły klasowe do udziału w konkursie na spot reklamowy promujący świadome korzystanie z internetu, ochronę danych osobowych, ochronę prywatności oraz
Dzień Ochrony Danych Osobowych
„Dane (nie)dobrze pokazane”
[Regulamin]    [Fanpage]


PATRONAT HONOROWY
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych|
Mazowiecki Kurator Oświaty | Burmistrz Dzielnicy Ursus | Ośrodek Kultury „Arsus”

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: „Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.” [link]

Rekrutacja do klasy muzycznej

Zasady
rekrutacji
[link]

Sprawozdanie z wycieczki
do Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

 

      We wtorek 28 stycznia 2020 roku, uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych  Szkoły Podstawowej nr 360 w Warszawie, uczestniczyli w obchodach XIV Dnia Ochrony Danych Osobowych, organizowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

          Do Urzędu pojechaliśmy autokarem. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:00. Następnie przed budynkiem UODO zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

     Miłą atrakcją była fotobudka.  W jednej z sal, przygotowano pudło z najróżniejszymi, fantastycznymi rekwizytami. Każdy z nas mógł się przebrać, aby ukryć swój wizerunek i zrobić sobie kilka zdjęć.

      Potem zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Michała Serzyckiego. Jedną z laureatów, wyróżnioną za wieloletnie zaangażowanie w podejmowanie licznych inicjatyw edukacyjnych na rzecz promowania wartości ochrony danych osobowych wśród uczniów, została pani Anna Lewandowska, nauczyciel informatyki naszej szkoły. Byliśmy bardzo dumni i zaszczyceni mogąc uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Dyplom i medal wręczył pan Jan Nowak, Prezes UODO oraz pan Mirosław Sanek, Zastępca Prezesa UODO.

         Później, jako uczestnicy programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, wzięliśmy udział w debacie pt. „Udostępnianie danych dzieci w Internecie”. Mówiono na temat udostępniania danych dzieci w Internecie. Zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia ale też uświadamiano, zarówno dzieci jak i ich rodziców jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Wypowiadali się eksperci, między innymi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy oraz nasza pani Anna Lewandowska.

         W dalszej kolejności, spotkaliśmy się z panem Mirosławem Sankiem, Zastępcą Prezesa UODO oraz wzięliśmy udział w specjalnych zajęciach, dotyczących ochrony danych osobowych i prywatności. Na koniec otrzymaliśmy upominki, które nawiązywały do omawianych wcześniej zagadnień: fantastyczne słuchawki, mające za zadanie chronić naszą prywatność oraz klipsy, służące do osłony kamer komputerów.

          Po zajęciach przygotowano dla nas słodki poczęstunek.

         Do szkoły wróciliśmy około godziny 14:00. Dzień był pełen niezwykłych wydarzeń, które uczą. Na pewno długo zostaną w naszej pamięci. 

                                                                      Dominika Chomiuk
uczennica klasy VB

Innowacje

Program Edukacji Kulturalnej
klasa 6b [link]

Program Edukacji Muzycznej
klasa 1a [link]

A to Polska właśnie – gazetka

Archiwa

Dzwonki

0. 7.10 – 7.55
1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40 (przerwa śniadaniowa)
3. 9.55 – 10.40
4. 10.50 – 11.35 (I przerwa obiadowa)
5. 11.55 – 12.40 (II przerwa obiadowa)
6. 13.00 – 13.45
7. 13.55 – 14.40
8. 14.50 – 15.35
9. 15.45 – 16.30
10. 16.40 – 17.25