Święto Szkoły Podstawowej nr 360 za nami!

Nasza biblioteka jest nie tylko miejscem, gdzie wypożyczamy książki.
To także oaza ciszy i wytchnienia od szkolnego gwaru. Na każdej przerwie można wpaść i zagłębić się w lekturze książki.
Biblioteka często organizuje lekcje biblioteczne, różnego rodzaju zajęcia, konkursy, a także ciekawe wycieczki.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Renata Rossa
Poniedziałek: 7.00 – 14.00
Wtorek: 8.00 – 14.00
Środa: 7.00 – 14.00
Czwartek: 8.00 – 14.00
Piątek: 8.00 – 12.00
Paweł Żeromski
Poniedziałek: 8.00 – 10.00
Wtorek: 8.00 – 10.00
Środa: 8.00 – 10.00
Czwartek: 8.00 – 10.00
Piątek: 8.00 – 10.00

Regulamin wypożyczania podręczników
Regulamin biblioteki

Nawiązanie współpracy Biblioteki SP Nr 360 z Biblioteką Publiczną im. Władysława Jana Grabskiego w dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Koncepcją współpracy biblioteki szkolnej z bibliotekami publicznymi w Dzielnicy Ursus będą obszary wspólnych działań takich jak: propagowanie książek i rozwój czytelnictwa (lekcje biblioteczne, spotkania z autorami) integracja środowiska lokalnego

Wizyta dzieci w bibliotece – całość
W listopadzie uczniowie klasy 0a, 1d, 4d wraz z nauczycielami odwiedzili Bibliotekę Publiczną nr 64. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, dowiedziały się gdzie znajdują się lektury, baśnie, bajki, książki o zwierzętach oraz nowości wydawnicze. Bibliotekarze opowiedzieli o swojej pracy i przeprowadzili z uczniami zajęcia pt. Dobre obyczaje, Moja pierwsza magiczna książka.

1. Wizyta dzieci w bibliotece [link]
  2. Zajęcia w Bibliotece Publicznej dla Dzieci nr 64 [link]
  3. Promocja książki:
    Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane [link]

Grudzień

1. IV klasy na spotkaniu z Jakubem Skworzem – Historia Adma Mickiewicza – czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach? [link]
    Książka „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz” to pierwsza z cyklu w ciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach,

Styczeń

1. VII klasy na lekcji z Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie wokół najnowszej książki „Szeptane”. O dylematach współczesnych nastolatków i zagrożeniach wirtualnego świata. Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości?

Luty

1. VII klasa na spotkaniu autorskim z Markiem Samselskim „Traktorkowe historie (tworzenie opowiadań o traktorkach znajdujących się na budynku dzielnicy Ursus)”

Marzec

1. Wizyta w Filharmonii Narodowej klasy IVc zorganizowana przez panią Renatę Rossa [link]
  2. IV klasy w Bibliotece Skorosze na lekcji „Global Money Week” [link]
  3. Zdjęcia z akcji „Poczytam Ci, bo umiem” [link]

1. Akcja „Podaruj książkę bibliotece”.

2. Wokół najnowszej książki Jakuba Skworza „Maria Skłodowska” [link]

1. Spotkanie autorskie z Marleną Popławską-Marek, klasa 0d i 1a [link]