Plan obowiązuje od
24.02.2020 r.

Zimna w Mieście 2020

Konkurs dla uczniów szkół województwa mazowieckiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, miłośników sztuki filmowej oraz zespoły klasowe do udziału w konkursie na spot reklamowy promujący świadome korzystanie z internetu, ochronę danych osobowych, ochronę prywatności oraz
Dzień Ochrony Danych Osobowych
„Dane (nie)dobrze pokazane”
[Regulamin]    [Fanpage]

PATRONAT HONOROWY
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych|
Mazowiecki Kurator Oświaty | Burmistrz Dzielnicy Ursus | Ośrodek Kultury „Arsus”

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: „Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.” [link]

Rekrutacja do klasy muzycznej

Zasady
rekrutacji

We wtorek 20.08.2019 r. w ramach programu „Lato w mieście” nasza szkoła gościła Karolinę Pilarczyk – Mistrzynię Europy w driftingu, która poprowadziła warsztaty o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych słuchaczy. Pani Karolina warsztaty rozpoczęła od przedstawienia swojej pasji i podkreślenia roli bezpieczeństwa na drodze. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci mogły obejrzeć sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych, poznać zasady poruszania się po drodze w różnych warunkach i sytuacjach.. Ponadto Mistrzyni przypomniała najmłodszym jak ważna jest rola odblasków, kasków oraz ochraniaczy. Poza tymi elementami Pani Karolina przedstawiła numery alarmowe oraz pracę policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Poza częścią teoretyczną na dzieci czekały prace plastyczne, makieta skrzyżowania ze znakami drogowymi i przejściem dla pieszych oraz quiz z nagrodami. Na koniec spotkania Pani Karolina zaprosiła grupę na zewnątrz aby zaprezentować swoje wyjątkowe auto i rozdać autografy. Najmłodsi widzowie byli zachwyceni warsztatami oraz odblaskami otrzymanymi w prezencie. Zapraszamy do galerii.

Agata Księżopolska

[fot. A. Księżopolska]