Święto Szkoły Podstawowej nr 360 za nami!

29 kwietnia 2019 w Bibliotece Publicznej Skrosze odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IVc i Va oraz nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez autora fragmentu książki „Maria Skłodowska”. Jakub Skworz opowiedział o losach i przygodach tytułowej postaci, zaprezentował doświadczenia naukowe bohaterki, zadawał pytania dotyczące książki, za które dzieci mogły otrzymać nagrodę w postaci zakładek, za udzielenie dobrej odpowiedzi. Celem lekcji było pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda. Spotkanie autorskie pozwoliło poznać Marię Skłodowską nie jako naukowca, ale człowieka, który również zmagał się ze swoimi problemami życiowymi, Dzięki swojemu talentowi, determinacji i ciężkiej pracy osiągnęła coś, o czym niepodobna było marzyć, po co, według obowiązujących warunków i standardów, sięgnąć nie było można.

Wioleta Rossa

[fot. W. Rossa]