Zwracamy się z uprzejmą prośbą
o zapoznanie się z listem przygotowanym przez Zespół odpowiedzialny za przygotowanie Święta Szkoły.
list

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie
z Ośrodkiem Kultury Arsus
realizujemy dzielnicowy projekt:
Udany Oficjalny Debiut Oryginalny – Nasze Wybory
Uroczyste podsumowanie projektu nastąpi podczas XV Przeglądu Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019
29 maja 2019 r., godz. 10.00 -13.00, OK Arsus
Lato w mieście

Drodzy Rodzice,
Prosimy o zapoznanie się ważnymi informacjami na temat Akcji Lato w Mieście [link]

7 marca zakończył się I etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I.

29 kwietnia 2019 w Bibliotece Publicznej Skrosze odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IVc i Va oraz nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez autora fragmentu książki „Maria Skłodowska”. Jakub Skworz opowiedział o losach i przygodach tytułowej postaci, zaprezentował doświadczenia naukowe bohaterki, zadawał pytania dotyczące książki, za które dzieci mogły otrzymać nagrodę w postaci zakładek, za udzielenie dobrej odpowiedzi. Celem lekcji było pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda. Spotkanie autorskie pozwoliło poznać Marię Skłodowską nie jako naukowca, ale człowieka, który również zmagał się ze swoimi problemami życiowymi, Dzięki swojemu talentowi, determinacji i ciężkiej pracy osiągnęła coś, o czym niepodobna było marzyć, po co, według obowiązujących warunków i standardów, sięgnąć nie było można.

Wioleta Rossa

[fot. W. Rossa]