Święto Szkoły Podstawowej nr 360 za nami!

13.04.2019 r. odbył się XXXIV „Rajd Szlakiem Naszej Historii” im. por. hm. Jana Cierlińskiego. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „Powstanie Warszawskie”. Zadaniem uczestników było zbieranie informacji na temat miejsc pamięci dzielnicy Ursus. Mimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy imprezy – uczniowie klas IVa oraz VIIb, ochoczo poszukiwali wiadomości w wyznaczonych punktach. Należały do nich m.in. kościół św. Józefa na ul. Cierlickiej, pomnik gen. Sosnkowskiego, tablica upamiętniająca szpitale powstańcze z 1944 r.

Dla uczczenia pamięci bohaterów walczących o dobro ojczyzny, uczniowie przygotowali znicze. Podziękowania dla rodziców oraz opiekunów uczestniczących w tym ważnym dniu. Zachęcamy do uczestnictwa w rajdzie w przyszłym roku!
Milena Szałapska
[fot. P. Zgorzelski]