Plan obowiązuje od
24.02.2020 r.

Zimna w Mieście 2020

Konkurs dla uczniów szkół województwa mazowieckiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, miłośników sztuki filmowej oraz zespoły klasowe do udziału w konkursie na spot reklamowy promujący świadome korzystanie z internetu, ochronę danych osobowych, ochronę prywatności oraz
Dzień Ochrony Danych Osobowych
„Dane (nie)dobrze pokazane”
[Regulamin]    [Fanpage]

PATRONAT HONOROWY
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych|
Mazowiecki Kurator Oświaty | Burmistrz Dzielnicy Ursus | Ośrodek Kultury „Arsus”

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: „Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.” [link]

Rekrutacja do klasy muzycznej

Zasady
rekrutacji

W dniu 15 kwietnia 2019 r. klasa 7b wraz z opiekunami odbyła wycieczkę na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wyjście to zostało zrealizowane w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła. Uczniowie za sprawą przewodnika otrzymali duży zastrzyk historii. Zapoznali się z losami wielu bohaterów wojennych, których ciała spoczęły w tym miejscu. Dowiedzieli się, iż nekropolia na Powązkach jest najważniejszym w Warszawie miejscem upamiętnienia ofiar z czasów I i II wojny światowej, ofiar zbrodni katyńskiej, uczestników Powstania Warszawskiego oraz innych powstań znanych z historii Polski np. Powstania Listopadowego, Styczniowego, Wielkopolskiego itd. Mieli okazję złożyć hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Dla zmiany nastroju uczniowie odwiedzili również Łazienki Królewskie. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody spacerkiem przemierzyli park, mijając jego zabytkowe budowle, budzącą się do życia roślinność oraz rude wiewiórki. Przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o życiu Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przyszły król Polski szukając miejsca na swoją prywatną rezydencję poza miastem, założył zespół pałacowo- ogrodowy, który z czasem zyskał nazwę Łazienek Królewskich.
Wycieczkę klasy 7b można uznać za udaną. Dla osłodzenia sobie pieszej wędrówki, uczestnicy wyprawy skosztowali pysznych gofrów w kawiarni na terenie parku.

Paulina Wójtowicz

klasa 1a [link]