Zwracamy się z uprzejmą prośbą
o zapoznanie się z listem przygotowanym przez Zespół odpowiedzialny za przygotowanie Święta Szkoły.
list

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie
z Ośrodkiem Kultury Arsus
realizujemy dzielnicowy projekt:
Udany Oficjalny Debiut Oryginalny – Nasze Wybory
Uroczyste podsumowanie projektu nastąpi podczas XV Przeglądu Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019
29 maja 2019 r., godz. 10.00 -13.00, OK Arsus
Lato w mieście

Drodzy Rodzice,
Prosimy o zapoznanie się ważnymi informacjami na temat Akcji Lato w Mieście [link]

7 marca zakończył się I etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I.

W dniu 15 kwietnia 2019 r. klasa 7b wraz z opiekunami odbyła wycieczkę na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wyjście to zostało zrealizowane w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła. Uczniowie za sprawą przewodnika otrzymali duży zastrzyk historii. Zapoznali się z losami wielu bohaterów wojennych, których ciała spoczęły w tym miejscu. Dowiedzieli się, iż nekropolia na Powązkach jest najważniejszym w Warszawie miejscem upamiętnienia ofiar z czasów I i II wojny światowej, ofiar zbrodni katyńskiej, uczestników Powstania Warszawskiego oraz innych powstań znanych z historii Polski np. Powstania Listopadowego, Styczniowego, Wielkopolskiego itd. Mieli okazję złożyć hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Dla zmiany nastroju uczniowie odwiedzili również Łazienki Królewskie. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody spacerkiem przemierzyli park, mijając jego zabytkowe budowle, budzącą się do życia roślinność oraz rude wiewiórki. Przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o życiu Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przyszły król Polski szukając miejsca na swoją prywatną rezydencję poza miastem, założył zespół pałacowo- ogrodowy, który z czasem zyskał nazwę Łazienek Królewskich.
Wycieczkę klasy 7b można uznać za udaną. Dla osłodzenia sobie pieszej wędrówki, uczestnicy wyprawy skosztowali pysznych gofrów w kawiarni na terenie parku.

Paulina Wójtowicz