Zwracamy się z uprzejmą prośbą
o zapoznanie się z listem przygotowanym przez Zespół odpowiedzialny za przygotowanie Święta Szkoły.
list

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie
z Ośrodkiem Kultury Arsus
realizujemy dzielnicowy projekt:
Udany Oficjalny Debiut Oryginalny – Nasze Wybory
Uroczyste podsumowanie projektu nastąpi podczas XV Przeglądu Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019
29 maja 2019 r., godz. 10.00 -13.00, OK Arsus
Lato w mieście

Drodzy Rodzice,
Prosimy o zapoznanie się ważnymi informacjami na temat Akcji Lato w Mieście [link]

7 marca zakończył się I etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z kl. IV-VII przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA, badającego kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej.
Projekt ten prowadzony jest przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Główne jego cele to: badanie efektywności nauczania, przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych – ósmoklasisty. Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom daje nauczycielowi możliwość badania kompetencji uczniów, porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i Polski, zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.
Testy z matematyki przeprowadzane są trzy razy w roku szkolnym: pierwszy test odbywa się we wrześniu, drugi w styczniu, a ostatni pod koniec maja.

Aneta Mystkowska